Pôst – prírodný liek pre zdravie - Očistný dom Synergy House

Pôst – prírodný liek pre zdravie

„Pohliadni na to, čo spôsobuje pôst! Uzdravuje choroby, vysušuje prekypujúce telesné šťavy, zaháňa zlých duchov, zaplašuje zvrátené myšlienky, dodáva mysli väčšiu jasnosť, očisťuje srdce, posväcuje telo a postupne človeka privádza pred Boží trón… “ (Svätý Atanáz Veľký – Alexandrijský arcibiskup)

Čo je pôst, a aké pozitívne účinky nám prináša?

Pôst je život bez pevnej stravy, prirodzený element nášho bytia, ktorý je súčasťou sveta zvierat a ľudí. Podstatou a účelom pôstu je telesné a duševné očistenie. Počas pôstu telo začne konzumovať svoje zásoby, prebytky tukov a tie časti ktoré sú najmenej potrebné alebo sú najslabšie, vylučujú sa nestrávené zvyšky potravy, nahromadené toxické látky, baktérie v spojivových tkanivách a črevách, choré bunky a všetky škodliviny a odpadové látky ktoré náš organizmus nepotrebuje.

Počas pôstu sa náš organizmus očistí, je schopný vnútornou výživou a samoreguláciou vyžiť z vlastných zásob a dokáže aktivizovať samoliečebné schopnosti.

Ak pôst netrvá pridlho, nevyčerpajú sa naše rezervné zásoby živín a pôst neohrozuje zdravie ba naopak krátkodobá očistná hladovka má priaznivé ozdravujúce účinky:

  • Okrem toxických látok sa zbavíme aj zvyšných kíl, za týždeň môžeme schudnúť až 10-15% telesnej hmoty,
  • Povzbudí sa činnosť imunitného systému, naplníme sa energiou
  • Znižuje sa vysoký krvný tlak a znormalizuje sa hladina cukru v krvi,
  • Obnoví sa tráviaca sústava a zanikajú predchádzajúce tráviace problémy,
  • Rozkladajú sa usadeniny tukov vo vnútornej časti cievnych stien,
  • Naša pleť sa stane pružnejšou a čistejšou, naše vlasy sa stanú lesklými,
  • Naša nervová sústava sa ukľudní, z viacerých hľadísk sa život stane šťastnejším a harmonickejším.
  • Sebadisciplína zosilnie, staneme sa sebavedomejšími.

Je DÔLEŽITÉ si uvedomiť, že očistná hladovka nie je odtučňovacia kúra – jej cieľom je očistenie organizmu!

Viacerí si pletú pôst s hladovaním, hoci je medzi nimi obrovský rozdiel. Hladovanie znamená nedobrovoľnú depriváciu potravy, bolestivý a nepríjemný stav trvalej podvýživy. Oproti tomu pôst alebo očistná hladovka je dočasné vylúčenie určitého druhu potravín z jedálneho lístka, ide o dobrovoľný, úmyselný čin, vykonávaný podľa presných postupov, najlepšie pod odborným dozorom, ktorý prináša radosť a pozitívne zážitky.

Existujú rôzne typy pôstu, my preferujeme očistnú hladovku počas ktorej sa človek úplne zriekne tuhej stravy a pije veľké množstvo vody, rôzne bylinné čaje podporujúce očistu a malé množstvo dôkladne precedenej ovocnej a zeleninovej šťavy pripravenej z bioovocia a z biozeleniny. Tieto šťavy veľmi účinne pomáhajú organizmu prekonávať očistu, sú ľahko stráviteľné, nezaťažujú žalúdok a obsahujú dostatočné množstvo vitamínov a minerálnych látok.

 

Zaujíma vás zdravý životný štýl?

Buďte medzi prvými, ktorý dostane najnovšie správy, tipy a rady

[mailerlite_form form_id=2]