Naše služby


Základné služby

Prepracovaný detoxikačný program, vytvorený na základe našich dlhoročných skúseností, optimalizovaný pre vyváženú očistu tela a duše.

Útulný dom Synergy so všetkým komfortom sme vytvorili v blízkosti prírody, v pokojnom kúpeľnom mestečku Dudince, ktoré je naplnené pozitívnou energiou. Tu sa vieš vytrhnúť z každodennosti, budeš mať čas a energiu na seba, odpočinúť a oddýchnuť si, nájsť cestu k sebe a v neposlednom rade sa môžeš zbaviť toxických látok a negatívnych myšlienok.

Pred začiatkom pôstu je dôležité, aby aj lekár, aj „pacient” vedel ako je na tom zo zdravotného hľadiska. Preto musia všetci ešte pre kúrou absolvovať povinnú lekársku prehliadku. Táto prehliadka sa realizuje na ubytovaní v lekárskej miestnosti. Tí, čo majú nejakú chorobu napr. cukrovku, vysoký krvný tlak alebo niečo iné, by mali pred pôstom konzultovať so svojim všeobecným lekárom. Je dobré, ak si so sebou prinesiete svoje laboratórne výsledky a zdravotnú kartu.

V dome je k dispozícii certifikovaný masér ktorý poskytuje perfektné masáže :)

A Priaznivé účinky masáže:

  Znižuje stres
  Aktivizuje imunitný systém
  Podporuje vylučovanie nestrávených zvyškov potravy
  Zvyšuje výkon svalov
  Podporuje regeneráciu buniek a tkanív
  Zlepšuje stav pleti
  Znižuje chronické bolesti
  Zabezpečuje lepší spánok
  Efektívne zvyšuje čistiaci účinok pôstu

V dome sa nachádza suchá fínska sauna, pomocou ktorej môžeme podporiť a urýchliť očistenie tela cez našu pleť. Fínska sauna je známa od 30-tich rokoch 20. storočia. Avšak tepelné komory, tepidáriá existovali už oveľa skôr – v starovekom Ríme, neskôr v Turecku. Výhodou fínskej sauny oproti parnej sauny je, že nezaťažuje srdce do takej miery. Najlepšie je, ak si sadneme do sauny ešte na začiatku vykurovania, aby si naše telo zvyklo teplo. Sauna je mimoriadnym vynálezom. Okrem toho, že má detoxikačný účinok, je vhodná na prevenciu a liečbu viacerých zdravotných problémov.

„Joga je vedou pohybu, zachovania zdravia, liečby, sebaspoznania, psychického rozvoja, tela, mysle, vedomia a duše. “ V dome tekutinového pôstu sa každý deň ponúka cvičenie jogy pre telesnú a psychickú čerstvosť. Ľahké, ale efektívne cviky sa dajú rýchlo osvojiť a pokračovať v nich aj doma. Jogu realizujú certifikovaní cvičitelia buď vonku v prírode alebo vnútri (v závislosti od počasia a nárokov). Joga prispieva k zachovaniu fyzického zdravia počas pôstu, zvýši sa ohybnosť tela, pomáha nájsť telesnú a duševnú rovnováhu a mier.

Ak sa človek počas pôstu nehýbe, jeho svaly zoslabnú a preto sú dôležité každodenné prechádzky a túry. Chôdza je jedným najlepším odtučňovacím pohybom, takže okrem detoxikácie sa môžeme zbaviť aj niekoľkých prebytočných kíl. Podľa programu vám odporúčame 5-10 kilometrové túry v prírode. Dudince a jeho okolie nie je známe iba ako kúpeľné mesto v prekrásnom prostredí, ale aj ako región s kaštieľmi (kaštieli sa nachádzajú v priľahlých dedinách). Počas túry môžeme navštíviť aj tieto miesta.


Ďalšie služby

Prednášky a rozhovory

Témy: Zdravý životný štýl, Správne stravovanie, Účinky jogy, Detoxikácia, a iné

Meditácie

Riadené meditácie.

Fitnes

K dispozícii vybavený fitnes.

Fínska sauna

Pravá fínska sauna, účinná pomôcka očisty

Každodenný pohyb

Prechádzky a Nordic Walking túry.

Aktívny odpočinok

Bohatý výber kníh, filmov a hudby.

Wi-Fi

Bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Príplatkové služby

Celotelové masáže, masáž chrbta, tváre a chodidiel.
Nutná rezervácia pred týždeň pred začiatkom pobytu.
Dudinská liečivá voda efektívne napomáha vašej očiste.